Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2015-11-20   2015-ųjų „Verslo žiburiuose“ nušvito versli jaunųjų anykštėnų karta
 
 

Lapkričio 20-osios vakarą Anykščių kultūros centre buvo pasveikinti ryškiausi besibaigiančių metų Anykščių verslo ir bendruomeninių iniciatyvų atstovai.

Jau ketvirtą rudenį rengiamoje „Verslo žiburių“ šventėje Anykščių rajono savivaldybės įsteigtus prizus gavo jaunosios Anykščių krašto bendruomenės atstovai – daugiausia trisdešimtmečiai ar jaunesni anykštėnai.

Laureatais tapo:

1. „Sėkmingas verslo tęstinumas“ – uždaroji akcinė bendrovė „Pilnatvė“ (direktorė Renata Paramonova). Anykščių menų inkubatoriuje reziduojanti įmonė kuria ir gamina ekologiškos kosmetikos gaminių seriją „Gamtos pilnatvė“, kuri plinta po visą Lietuvą, reprezentuodama Anykščių gamtos turtus.

2. „Jaunas ir verslus“ – uždarosios akcinės bendrovės „Biomaistas“ direktorius Paulius Kisielius. Į gimtinę iš emigracijos grįžęs anykštėnas investavo svetur uždirbtus pinigus, apleistoje Kalnų gatvės turgavietėje atidarydamas sveiko maisto iš kalakutienos gamybos cechą. Antruosius veiklos metus pradėjusi įmonė kas mėnesį pagamina ir parduoda pusę tonos mėsos produkcijos, tačiau netrukus tiek ketina pgaminti jau per savaitę.

3. „Versli moteris“ – uždarosios akcinės bendrovės „Paukštukas Pūga“ direktorė Lina Tamoliūnienė. Prieš ketverius metus kavinę Anykščių senamiestyje, pasak jos pačios, „tarp teismo ir prokuratūros“, atidariusi verslininkė dabar jau turi ir antrą kavinę Anykščių bibliotekoje, o po Naujųjų metų „Anykščių vyno“ patalpose atvers ir savo restoraną su itališkų patiekalų virtuve.

4. „Sėkmingas projektas“ – mažosios bendrijos „Traukos slėnis“ (steigėjai Tomas Kairys ir Matas Jakovlevas) atidarytas vandenlenčių sporto parkas „Wake Pond“ prie Pagojės tvenkinio. Iš emigracijos į gimtinę grįžę anykštėnai savo santaupas ir europinę paramą investavo į naują pramogų objektą ir brandina jo plėtros planus.

5. „Nauji sprendimai“ – uždaroji akcinė bendrovė „VLI Timber“ (direktorius Darius Lackus). Didžiausia Lietuvoje džiovintų malkų gamybos įmonė savo ceche II Kurklių kaime per metus pagamina ir Vakarų Europoje parduoda tiek malkų, kad jomis būtų galima kūrenti židinį 500 metų. Įmonė artinasi prie vieno iš savo tikslų – suteikti darbo šimtui Anykščių krašto žmonių.

6. „Kūrybinės ir visuomeninės iniciatyvos“Anykščių naujų vėjų bendruomenė (pirmininkas Juozas Kvedaras). Prieš porą metų susibūrusi iniciatyvių anykštėnų asociacija žinoma kūrybiškais sumanymais: ši bendruomenė kviečia anykštėnus į naujas šventines pramogas, puošia miestą originaliais ženklais, o praėjusią vasarą blykstelėjo savo indėniškąja palapine – tipiu prie Šventosios.

Apdovanojimus laureatams įteikė vyresniosios kartos Anykščių krašto įmonių vadovai: beveik tris dešimtmečius Anykščių kelių valdybai vadovavęs Rimgaudas Kuzma, tiek pat laiko įvairių miesto įmonių vadovu dirbęs Stasys Puikys bei kone keturis dešimtmečius įmonės „Anykščių energetinė statyba“ vadovu buvęs Alvydas Bitinas.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...