Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2017-05-07   Lietuviškų knygų vaikams šimtuke – ir anykštėnų kūryba
 
 

Artėjant Lietuvos Respublikos 100-mečiui, sudarytas ir pristatytas geriausių lietuviškų knygų vaikams ir paaugliams šimtukas. Jame net 12 pozicijų pasidalijo žinomi įvairių laikų Anykščių krašto literatūros kūrėjai.

Beveik prieš metus skaitančiajai suaugusiųjų bendruomenei buvo pateiktas 500 vaikų, paauglių ir jaunimo knygų, išleistų nuo XIX a. vidurio iki šių dienų, sąrašas. Juo remiantis buvo galima viešai virtualioje erdvėje pusę metų balsuoti už labiausiai įsiminusias, meniniu ir ugdomuoju požiūriu vertingas knygas. Rinkimuose dalyvavo beveik 2000 žmonių – mokytojai ir bibliotekininkai, tėvai ir vaikų literatūros entuziastai.

Atskirai už knygas balsavo ir šešiolika vaikų literatūros žinovų: vaikų literatūros dėstytojų ir doktorantų bei šia sritimi nuosekliai besidominčių mokytojų, bibliotekininkų, literatūrologų. Susumavus abiejų grupių vertinimus, buvo išrinktas lietuviškų vaikų ir paauglių knygų šimtukas.

Geriausia knyga išrinkta Salomėjos Nėries eiliuota poema "Eglė žalčių karalienė".

Aukščiausią poziciją tarp anykštėnų rašytojų pelnė Jonas Biliūnas: jo apsakymas "Kliudžiau" pateko į 15-ąją vietą. Dar vienas J. Biliūno apsakymas "Joniukas" užima 33-ąją šimtuko vietą.

Šimtuke yra trys Anykščių krašte gyvenančio ir kuriančio Vytauto V. Landsbergio knygos: "Arklio Dominyko meilė" (17-oji vieta), "Obuolių pasakos" (21-oji vieta) ir "Rudnosiuko istorijos" (56-oji vieta). Po dvi knygas šiame prestižiniame sąraše turi Vytautas Račickas: "Zuika padūkėlis" (22-oji vieta) ir "Šlepetė" (60-oji vieta) bei Petras Tarasenka: "Užburti lobiai" (62-oji vieta) ir "Pabėgimas" (89-oji vieta).

Antano Vienuolio kūrybiniam palikimui atstovauja 54-ojoje vietoje atsidūrusi legenda "Užkeiktieji vienuoliai", Bronės Buivydaitės "Auksinis batelis" yra 77-ojoje vietoje, o Vaižganto tekstas "Aleksiukas ir motutė" ("Pragiedrulių" fragmentas) – 96-ojoje vietoje.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...