vartotojas
   slaptažodis

Rodyti daugiau

2009-02-10   Anykštėnas – dukart Sartų lenktynių prizininkas

Sėkmingai tradicinėse respublikinėse ristūnų žirgų lenktynėse "Sartai-2009" Dusetų hipodrome vasario 7 dieną startavęs vienintelis anykštėnas Jonas Bernotas, ūkininkas iš Debeikių, dviejuose važiavimuose, kuriuose dalyvavo su dviems žirgais, finišavo tarp prizininkų.

Lenktynėse dėl "Eikliojo žirgo" prizo, kur varžėsi suaugę "B" reitingo (aukščiausias – "A" reitingas) žirgai, J. Bernotas su jo auginama Kaziui Trotai priklausančia 8 metų kumele Bhuns for Life anglų mylios (1609 m) ilgio ratą nuvažiavo per 2 minutes 10,030 sekundės.

Tarp penkių varžovų jis nusileido tik itin gerą rezultatą pasiekusiam ukmergiškiui Kastyčiui Trotai, vadeliojusiam savo tėvo Kazio Trotos ristūną Woodhills Elect, ir "savo hipodrome" lenktyniavusiam dusetiškiui Vytautui Dapkui su kumele Nina Darcy. Už trečiąją vietą debeikiečiui finansų ministras Algirdas Šemeta įteikė 980 litų piniginį prizą.

Iškart po to J. Bernotas vėl stojo į startą su nuosavu 8 metų eržilu Mercedes ir varžėsi dėl Zarasų krašto prizo, kuris buvo skirtas suaugusiems "D" reitingo žirgams.

Jonas Bernotas su savo žirgu Mercedes

Jis įveikė trasą per 2 minutes 10,408 sekundės ir pelnė antrąją vietą bei 1300 litų piniginį prizą.

Trasoje jis aplenkė net 6 varžovus ir atsiliko tik nuo panevėžiečio Algimanto Pamarnacko, vadeliojusio eržilą Portą. J. Bernotui šiame važiavime pavyko aplenkti net ir vieną labiausiai patyrusių Lietuvos vadeliotojų širvintiškį Praną Navalinską – su eržilu Grūtu lenktyniavęs veteranas, daug kartų laimėjęs Sartų lenktynes, šiemet atvažiavo trečias.