Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2016-11-09   Anykščių koplyčioje – ne tik varnos, bet ir menininko išgyvenimai
 
 

Anykščių koplyčioje – Pasaulio anykštėnų kūrybos centre žiemos vartus atveria Panevėžio anykštėno dailininko grafiko Povilo Šiaučiūno kūrybos paroda „Ne tik varnos“.

P. Šiaučiūnas pristato savo parodą.

Lapkričio 9-ąją savo kūrinius, eksponuojamus Anykščiuose, pamatęs ir parodos paruošimo kokybe pasidžiaugęs menininkas sakė, kad kūryba jam – svarbiausias dalykas, tiesiog jo egzistencijos pagrindas. Savo kūrinius tūkstančiais, o parodas – jau šimtais skaičiuojantis P. Šiaučiūnas garsėja ir ekslibriais, ir teminiais ciklais, ir net grafiniais portretais.

R. Pelegrimienė ir P. Šiaučiūnas.

Menininką pristačiusi Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos direktoriaus pavaduotoja dailės  mokytoja Rūta Pelegrimienė pripažino, jog ši grafikos paroda dvelkia jaukumu, yra paprasta iš aiški – be šiuolaikiniam menui būdingos simbolių naštos.

P. Šiaučiūno parodoje.Tiesa, vienas simbolis jau kelintą dešimtmetį lydi P. Šiaučiūno kūrybą. Jų, varnų, apstu ir šioje parodoje. Pasak R. Pelegrimienės, varna jai asocijuojasi su mąslumu, įžvalgumu, gi pats menininkas prasitarė, kad jam varnos vaizdas labiau liudija kažką nesuprastą, kiek nuskriaustą – kartais ir jį patį.

Šmaikštaus žodžio nepritrūkęs dailininkas, pasakodamas apie savo kūrybos ištakas, juokavo apie tai, kaip ėmėsi grafikos, gamykloje rasdamas lakštą linoleumo raižymui – pigiausios žaliavos kurti. Matydami lino raižiniuose atkurtus gamtininko Sigučio Obelevičiaus ar poeto Povilo Kulvinsko portretus, anykštėnai juos vadino šaržais, nors menininkas tikino kūręs tiesiog portretus.

Parodoje eksponuojami kūriniai liudija ir jo gyvenimo netektis – tarp kitų darbų čia eksponuojamas ir anksti mirusio sūnaus portretas.

Tą trečiadienio vakarą Koplyčioje koncertavo ir dailininką sužavėjo Kuodžių dinastijos atstovės – praeityje garsaus dainininko Edmundo Kuodžio duktė pianistė Jūratė Kuodytė ir anūkė Morta Kačionaitė, grojusi klarnetu.

P. Šiaučiūnas, M. Kačionaitė ir J. Kuodytė.

Parodos autorius ir organizatoriai.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...