Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2019-05-27   Pasaulio anykštėnams – apie artėjantį 9-ąjį suvažiavimą
 
 

2019-ieji Lietuvoje paskelbti Pasaulio lietuvių metais, o 2019 m. liepos 26–28 dienomis Anykščiuose vyks Pasaulio anykštėnų IX suvažiavimas.

Pirminė suvažiavimo renginių programa:

Liepos 26 d., penktadienis

16–19 val. – pasaulio anykštėnų registracija Anykščių kultūros centre.

21 val. – pasaulio anykštėnų vakaronė prie laužo ir „suneštinis“ Anykščių miesto parke.

Liepos 27 d., šeštadienis

10–12 val. – pasaulio anykštėnų registracija Anykščių kultūros centre.

12–14 val. – Pasaulio anykštėnų IX suvažiavimo posėdis ir kompozitorės Indrės Stakvilės-Ehrhardt koncertas „Žvaigždės danguje“ (Stellae in coelo) Anykščių kultūros centre, Didžiojoje salėje.

Registracija į Pasaulio anykštėnų IX suvažiavimą: dalyviui, atlikėjui, savanoriui

Vaizdo siužetas, į suvažiavimą kviečiantis.

Geroji žinia viso pasaulio anykštėnams!

Šio renginio svečius liepos 26-ąją Anykščiuose pasitiks ir į bendrą šventiškąją eiseną pakvies Pasaulio anykštėnų bendrija, gimusi 1992-ųjų vasarą ir iki šiol telkianti savo gimtinę mylinčius Anykščių krašto žmones.

Savo veiklą Bendrija plėtoja trim svarbiausiomis kryptimis: anykštėnai – anykštėnams, anykštėnai – Anykščiams bei anykštėnai – Lietuvai ir pasauliui. Šalia kitų misijų Bendrija atstovauja ir pagelbsti anykštėnams, kurie siekia pažinti savo tėviškę, giminę, atkurti kitokius laiko ištirpintus ryšius, skatina kraštiečius savo intelektualiniu ir materialiniu indėliu turtinti gimtąjį kraštą, spartinti jo plėtrą ir teigiamas permainas. Itin svarbus Bendrijos siekis – skleisti viešąją informaciją apie pozityviąją anykštėnų veiklą įvairiose visuomeninio gyvenimo srityse, ją siejant su Anykščiais ir šio krašto indėliu į Lietuvos ir pasaulio istoriją.

Kas trejus metus rengiami Pasaulio anykštėnų suvažiavimai atgaivina bendravimo ryšius, padeda apsispręsti, kas Anykščiams ir anykštėnams šiuo metu svarbiausia. Pasaulio lietuvių metų proga į Pasaulio anykštėnų IX suvažiavimą pirmąkart bus pakviesti ir kitų Lietuvos kraštiečių organizacijų atstovai.

Svetingieji ir turistų pamėgti Anykščiai laukia Jūsų ištisus metus, bet ypač – paskutinį liepos savaitgalį, 26–28 dienomis, kai Anykščių miestas minės 579-ąjį gimtadienį, Anykščių parapija švęs didžiuosius Šv. Onos atlaidus, o visi anykštėnai džiaugsis proga sutikti seniai nematytus jaunystės draugus ar tiesiog įkvėpti gaivaus tėviškės oro.

Išsami Pasaulio anykštėnų IX suvažiavimo programa bus skelbiama 2019-ųjų pavasarį. Tačiau šioje programoje būtinai atsiras laiko ir vietos Anykščiuose pasklisti Pasaulio anykštėnų mintims ir balsams iš viso pasaulio.

Visuomet laukiame ne tik Jūsų pačių, bet ir Jūsų minčių! Todėl rašykite, kalbėkite, siūlykite ar linkėkite Anykščiams ir kitiems anykštėnams, siųskite tekstus, vaizdo ir garso įrašus, iš anksto žinodami, kad Jūsų ŽODIS ANYKŠTĖNAMS pradžiugins susirinkusiuosius.

Apie savo ketinimus atvykti praneškite, savo Žodį anykštėnams siųskite adresu: Pasaulio anykštėnų kūrybos centrui, Vilniaus g. 36, LT-29145 ANYKŠČIAI, LIETUVA, arba el. p. anykstenai@gmail.com.

Pasaulio anykštėnų bendrijos vardu –

pirmininkas prof. Tomas Ladiga

2018 m. rugpjūčio 23 d.

 
 
    Atgal...