Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-07-25   Floristinių kilimų konkurse prizus dalijasi anykštėnai ir svečiai
 
 

Pirmąjį respublikinį floristinių kilimų konkursą laimėjo Kupiškio rajono Šimonių miestelio bendruomenė, įspūdingu gėlės žiedu papuošusi Antano Baranausko paminklo papėdę.

Konkurso darbų vertinimo komisija, kuriai vadovavo Vilniaus dailės akademijos prorektorius dailininkas Arvydas Šaltenis, apžiūrėjo dvi dešimtis kūrinių ir susumavo rezultatus.

Gražiausiu kilimu išrinkta floristinė kompozicija komisiją sužavėjo tuo, kad ji buvo sukurta tik iš augalinių žaliavų, nesistengiant išlaikyti griežtą geometrinę formą, puikiai ir stabiliai užpildytu fonu. Šios kompozicijos kūrėjai bus įvertinti 3 tūkst. litų premija iš Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos skirto piniginio fondo.

Antroji vieta pripažinta Troškūnų (Anykščių r.) bendruomenei, sukūrusiai kompoziciją, simbolizuojančią kelius į šviesą. Už ją skirta 2,5 tūkst. litų premija.

Trečioji premija ir 2 tūkst. litų atitenka Utenos rajono Sudeikių socialinės ir kultūrinės plėtros centro kompozicijai "Harmonija", kuri simbolizuoja tris bendruomenės narius, susibūrusius bendrai veiklai.

1,5 tūkst. litų prizu ir ketvirtąja vieta įvertintas Anykščių rajono Piktagalio kaimo bendruomenės peizažinis kūrinys.

Penktoji vieta ir 1 tūkst. litų premija skirta Anykščių moterų klubo Skiemonių filialo sukurtam Skiemonių bažnyčios atvaizdui.

Už ypatingą patriotizmą ir jaunųjų floristų sutelkimą bendram darbui specialiu prizu apdovanotas Prienų rajono Alksniakiemio kaimo bendruomenės kūrinys "Vaikų svajonė", vaizduojantis autentišką Nemuno kilpų peizažą.

Konkurso nugalėtojai bus apdovanoti Anykščių miesto šventės renginių metu, o kitų metų planuose jau šmėkščioja tarptautinio konkurso idėja.

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...