Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-12-20   Iš Anykščių sklinda "Lietuvos kultūros sostinės-2012" žinios (atnaujinta 2011-12-20)
 
 

2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinės vardą konkurse laimėję anykštėnai pradeda realizuoti projektą "Mano kultūros dienoraštis. Anykščiai". Šis dienoraštis bus rašomas realioje ir virtualioje erdvėje, o vienas jo puslapis – ir šiame mūsų svetainės atvarte.

Kultūros sostinės projektą "Anykščiai NI&Co akimis" papildė ruduo

Šiuolaikinė muzika ir santūrusis Anykščių krašto gamtos grožis rudenį – tai atskleidžia naujas Anykščių – 2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinės ambasadoriaus Naujų idėjų kamerinio orkestro  NI&Co vaizdo siužetas „Pabaiga yra pradžia“ („An End Is A Beginning“). Šiuo ką tik gimusiu kūriniu tęsiamas Kultūros sostinę reprezentuojantis projektas „Anykščiai NI&Co akimis“.

Naujasis, jau antrasis šio projekto vaizdo siužetas atveria Anykščių gamtos grožį rudenį. Orkestro vadovo Gedimino Gelgoto instrumentinis kūrinys, kuriame įsipina ir anykštietiškųjų  sutartinių sąskambiai, užlieja Anykščių koplyčios erdvę, pasklinda po rudenėjančią Šimonių girią ir jos palaukes, rezonuoja virš Šventosios upės pakibusio tilto lynais. Vaizdo siužete filmavosi ir Anykščių tradicinio karate klubo „Danas“ auklėtiniai, o menininkai sujungė jų kūnų atskleistą kovų meno technikos, muzikos ir gamtos grožį.

„Pabaiga yra pradžia“ tęsia rugsėjį pasirodžiusio pirmojo vaizdo siužeto tradiciją, kai vasariškieji vaizdai buvo palydėti G. Gelgoto kūriniu „Aidai tūkstančiui metų“ („Echoes For A Thousand Years“).

Anykščių – 2012-ųjų Lietuvos kultūros sostinės projektas „Anykščiai NI&Co akimis“ kuriamas bendromis kompozitoriaus Gedimino Gelgoto, orkestro NI&Co, videomenininko Evaldo Arlausko bei Anykščių savivaldybės ir kitų rėmėjų pastangomis.

Šio projekto metu G. Gelgoto kūriniams, kuriuos atlieka NI&Co stygininkai, kuriami vaizdo siužetai. Juos parenk ir komponuoja jaunas ir talentingas videomenininkas Evaldas Arlauskas. Iki 2012-ųjų birželio bus sukurti ir parodyti keturi vaizdo siužetai, kuriuose muzikos apsuptyje atgis Anykščių krašto vaizdai vasarą, rudenį, žiemą ir pavasarį. Projektui finišuojant, kitą vasarą Anykščiuose bus surengtas baigiamasis koncertas bei visuomenei pristatyta ši vaizdo ir garso kelionė per Anykščius ir jų apylinkes, vykusi ištisus metus.

Jūsų dėmesiui – vaizdo siužetas „Pabaiga yra pradžia“ („An End Is A Beginning“).

Kultūros sostinės titulas iš Šilutės į Anykščius atkeliauja teletiltu!

2011-ieji, gruodžio 9-oji, 16 val. 30 min. Kultūros tiltas. Anykščiai – Lietuvos kultūros sostinė 2012 –oficialiai perims titulą ir iniciatyvą iš dabartinės kultūros sostinės Šilutės.

Anykščiai – angelų miestas – praturtės dar vienu ypatingu ir įpareigojančiu angelu, kuris kaip simbolis lydėjo Šilutės kultūros metus. Šį jaudinantį momentą stebėsime Anykščiuose, prie Anykščių kultūros centro, tiesioginio teletilto metu.

Renginio dalyviams šoks ir dainuos Anykščių kultūros centro kolektyvai, bus demonstruojami Anykščių jaunimo kurti eksperimentiniai filmukai, pristatoma Anykščių – Lietuvos kultūros sostinės 2012 – koncepcija, pasklis žinia apie būsimus renginius, realias ir virtualias kūrybines erdves. Renginį vainikuos Anykščių projekto ambasadoriaus – Naujų idėjų kamerinio orkestro (NIKO) koncertas.

Anykščiai – 2012-ųjų metų jaunimo kultūrinių atradimų kraštas! Spėk gaudyti Tai...

Apie Anykščius – Lietuvos kultūros sostinę 2012

Gilios krašto kultūros tradicijos priešpastatomos jaunatviškam laisvumui, o krašto tapatybė – jauno žmogaus asmeniui, kaip atsakingai individualybei. Taip rutuliojasi socialinė-kultūrinė projekto idėja – skatinti Lietuvos vaikų ir jaunimo kūrybiškumą ir aktyvų dalyvavimą kultūroje. Siekiame, kad unikalūs savo švaria gamta, gilias kultūrines ir literatūrines tradicijas turintys Anykščiai taptų 2012-ųjų metų jaunimo kultūrinių atradimų kraštu!

Gilus ir dvasingas Anykštijos jaunojo žmogaus santykis su gimtojo krašto kultūros tradicijomis, jo kūrybinis potencialas, gali tapti jaunosios lietuvių kartos tautinio patriotizmo ir nacionalinio orumo ugdymo šaltiniu. Projekto dalyviams atsivers ne tik veiklos realioje erdvėje, bet ir virtuali jaunimo kultūros ir meno platforma per naują interaktyvią prieigą www.manotinklas.lt. Ši interaktyvioji kultūros erdvė skirta jaunimo kultūrinių patirčių, kūrybinių išgyvenimų, ieškojimų ir atradimų, susijusių su įgyvendinamu projektu, sklaidai, neformaliam virtualiam kūrybingo jaunimo bendravimui ir bendradarbiavimui.

Projekto "Mano kultūros dienoraštis. Anykščiai" įvaizdžiai atspindės projekto renginiuose dėliojamą kontrastą tarp kultūros ir meno turinio, jų išraiškos ir erdvių, tarp įprasto ir netikėto, tradicinio ir modernaus. Čia atsivers tiek kultūra, tiek miestas, tiek žmonės. Menas ir kultūra yra čia, visur. Tai – viena iš atsivėrimo formų. Viena iš atsivėrimo nuotaikų. Intriguojanti. Šiek tiek šokiruojanti. Atkreipianti dėmesį. Priverčianti nustebti. Žaismingas, šyptelėjimą ir nuostabą keliantis vaizdas vilioja: "kas tai"? O tada – tik spėk gaudyti, dalyvauti ir būti Kultūros sostinėje.

NIKO pristato vasarą Anykščiuose

Projekte "Anykščiai NI&Co akimis" – pirmoji premjera. Naujų idėjų kamerinis orkestras pristatė šio kolektyvo naują vaizdo klipą "Aidai tūkstančiui metų".

NI&Co – "Aidai tūkstančiui metų" (angl. "Echoes For A Thousand Years").

"Vaizdo klipas buvo filmuotas Anykščiuose, kadangi kitąmet Anykščiai taps Lietuvos kultūros sostine. Todėl ir Naujų idėjų kamerinis orkestras rengia projektą "Anykščiai NI&Co akimis". Šio metu Anykščiuose bus nufilmuoti keturi nauji NI&Co vaizdo klipai, kiekvienas – skirtingu metų laiku", – apie šią Anykščius garsinančią idėją žiniasklaidai pasakojo orkestro vadovas Gediminas Gelgotas.

Aiškindamas tokį sumanymą, jis sakė, kad projektu siekiama, pasitelkus muziką ir meistrišką operatoriaus darbą, atskleisti unikalų Anykščių krašto grožį visais metų laikais. Vaizdo klipus kuria jaunas menininkas Evaldas Arlauskas.

Pirmasis klipas arkliais garsėjančiuose Niūronyse, Rubikių paežerėje Bijeikiuose, kukurūzų labirinte Šeimyniškiuose bei kvarcinio smėlio karjere Pakarkliuose buvo nufilmuotas rugpjūtį. Jame pristatomi Anykščiai vasarą. Kitus muzikinius filmukus pagal jiems paruoštus autorinius muzikos kūrinius kurti ruošiamasi spalį, gruodį ir kitų metų kovą.

Anykščių kultūros medis žaliavo Panevėžyje

Rugsėjo 3 d. anykštėnai viešėjo Panevėžio miesto šventėje „Aukštaičių suktinis“. Anykščiai tą dieną Panevėžio miesto ir Europos vyrų krepšinio čempionato „EuroBasket Lithuania 2011“ svečiams atsivėrė kaip 2012 metų Lietuvos kultūros sostinė: ateinančių metų jaunosios kultūros ir meno miestas.

Šventės atidarymo metu scenoje tradicinės kultūros klodus giesmėmis reprezentavo Anykščių kultūros centro folkloro ansamblis „Valaukis“ (vadovė R. Stumburienė), šventės svečiai buvo pakviesti aplankyti gražiausios gamtos apsuptą kultūros tradicijų miestą – Anykščius.

Vaikų kiemelyje Anykščių kultūros centro etnografė-folkloristė Regina Stumburienė vedė piemenų žaidimus, romansų kiemelyje skambėjo „Valaukio“ moterų atliekami romansai. Miesto centre įrengtame Anykščių kiemelyje gyvavo jaunųjų Anykščių krašto menininkų kūryba: Vilmos Švirkevičiūtės tapyba (drobė „Anykščių panorama“), Loretos Uzdraitės grafika („Anykščių šilelis“), Ievos Juodelytės sukurta meniškų, modernių, natūralių medžiagų drabužių vaikams kolekcija („Mummymoon“).

Anykščių kiemelyje Panevėžyje - V. Švirkevičiūtės drobė ir jaunieji akordeonistai

Piktagalio kaimo bendruomenės moterys Panevėžyje patiesė floristinį kilimą

Prie Anykščių infobuso - pažintis su krašto turistinėmis įdomybėmis

Kiemelį smagiomis melodijomis apjungė Anykščių muzikos mokyklos jaunieji akordeonistai (mokytojos Rita Uturytė, Regina Gurklienė, Renata Juodelienė), akį traukė naujasis Anykščių ženklas – floristinis kilimas, kurį Panevėžio centre patiesė Piktagalio kaimo bendruomenės moterys.

Panevėžiečiams informaciją dalijo ir smagiu mūsų krašto pristatymu džiugino A. Baranausko ir A. Vienuolio-Žukausko memorialinio muziejaus darbuotojai Mindaugas ir Kristina, darbavęsi prie infobuso. Anykščių krašto kultūros tradicijomis ir turizmo ištekliais besidomintiems svečiams buvo pateiktas naujai išleistas Anykščių krašto kultūros ir turizmo žemėlapis.

Anykščių rajono savivaldybė dėkoja visiems, prisidėjusiems prie Anykščių krašto pristatymo Panevėžyje.

Ačiū, kad padedate auginti žaliąjį Anykščių kultūros medį!

Anykščiai – NIKO akimis

Startuoja pirmas jaunųjų menininkų projektas, skirtas Anykščiams – 2012 metų Lietuvos kultūros sostinei.

Rugpjūčio 19 dieną, penktadienį, 19 valandą Anykščių koplyčioje-kamerinių menų centre koncertuoja Naujų Idėjų Kamerinis Orkestras (NIKO).

NIKO – styginių instrumentų kolektyvas, įkurtas ir vadovaujamas kompozitoriaus ir dirigento Gedimino Gelgoto. Orkestro branduolį sudaro 6 jauni, talentingi ir profesionalūs muzikantai, daugelio tarptautinių konkursų laureatai: Augusta Jusionytė, Dalia Simaškaitė, Giedrė Žarėnaitė, Justas Kulikauskas, Ignė Pikalavičiūtė ir Arnas Kmieliauskas. Orkestro branduolį nuolat papildo jaunieji Lietuvos stygininkai.

Naujų Idėjų Kamerinį Orkestrą G. Gelgotas įkūrė 2006 metais, būdamas  tik 20-metis. Tai ne tik pats jauniausias, bet ir vienas profesionaliausių bei sėkmingiausių Lietuvos kamerinių orkestrų, kuris atlieka šiuolaikinę art krypties muziką, skambančią netikėtai konceptualiai. Atliekami kūriniai – ne klasika, o paties G. Gelgoto autorinė kūryba. Jaunas kolektyvas su dideliu pasisekimu koncertuoja įvairiose koncertų salėse Vilniuje, Rygoje, Sankt Peterburge, Maskvoje, Londone, Duisburge ir kitur. (Plačiau apie NIKO: www.niko.lt, vaizdo įrašai: http://www.youtube.com/watch?v=Z02cTy-5wH0, http://www.youtube.com/watch?v=pRjlxz1jHws).

Pats Gediminas studijavo prestižinėje Hamburgo Muzikos ir teatro akademijoje pas garsų kompozitorių Peterį Michaelį Hamelį, o 2005-2009 metais – Lietuvos Muzikos ir teatro akademijoje kompozitoriaus Vytauto Barkausko ir dirigento Gintaro Rinkevičiaus klasėse. Jis yra tarptautinių ir respublikinių konkursų laureatas.

Šiais metais G. Gelgotas Anykščiuose organizavo "masterklasus" jauniesiems šiuolaikinės akademinės muzikos atlikėjams. Sužavėtas Anykščių aura, jis kartu su savo orkestru bei videomenininku Evaldu Arlausku ketina "Lietuvos kultūros sostinei 2012 – Anykščiams" pristatyti projektą "Anykščiai – NIKO akimis".

Projekto tikslas – sukurti muzikinius videoklipus, apvilktus Gedimino Gelgoto muzika, kurie pristatys Anykščius visais metų laikais. Jau suplanuota atliktą darbą sujungti ir 2012 metų šventei "Bėk bėk, žirgeli!" pristatyti visą muzikinį videoprojektą gyvai. Projekto kūrimo procesą bus galima stebėti ir projekto "Mano kultūros dienoraštis. Anykščiai" tinklalapyje www.manotinklas.lt.

Rugpjūčio 19 d. visi koncerto metu surinkti pinigai bus skirti Anykščius pristatantiems videoklipams kurti. Tad visi anykštėnai, atėję į koncertą, turės progos ne tik pasinertį į jaudinančios muzikos vandenyną, bet ir prisidėti prie Anykščių vardo garsinimo Lietuvoje ir pasaulyje.

Šis muzikinis videoprojektas bus nauja galimybe dar šiais metais estetiškai pristatyti Anykščių turistinius produktus bei Anykščius kaip Lietuvos kultūros sostinę Rusijoje, Gruzijoje, Vokietijoje, o kitais metais – Turkijoje ir kitose šalyse.

Kultūros sostinės simbolis – žaliasis kultūros medis

Anykščiai turi naują simbolį – birželio 1-ąją pristatytas "Lietuvos kultūros sostinės 2012" logotipas. Pagal jaunųjų anykštėnų menines idėjas jį sukūrė dailininkė dizainerė Edita Kondrat.

Šis ženklas simbolizuoja "Lietuvos kultūros sostinės 2012" žemėje išaugusį kultūros medį, kurio lapiją įvairiais atspalviais nudažo kiekvieno kultūros kūrėjo asmeninės idėjos ir iniciatyvos, drauge sudarančios vešlią ir vieningą žalumą.

Jau nuo šios vasaros įvairiose Anykščių erdvėse ir įvairiomis progomis plevėsuos vėliava su šiuo ženklu, primindama anykštėnų įsipareigojimą kitąmet vykdyti projektą "Mano kultūros dienoraštis. Anykščiai". 

DĖMESIO: KONKURSAS!

Esi kūrybingas jaunuolis (-ė) ar jaunasis menininkas, kuriam daugiau nei 16, bet mažiau nei 36?

Noriai dalyvauji įvairuose kultūros renginiuose, projektuose: stebi, komentuoji, turi savo kultūros viziją?

Nuolat kažką kuri?

Nori, kad tavo kūrybą pastebėtų, nori semtis patirties iš žinomų kultūros ir meno sričių profesionalų?

Svajoji įgyti kultūros ar meno srities specialybę ar esi ką tik vieną iš jų baigęs?

UŽPILDYK paraiškos formą ir TAPK projekto „Mano kultūros dienoraštis. Anykščiai“ 2012 m. SAVANORIU!

Plačiau apie projektą visada gali sužinoti čia: http://www.anykstenai.lt/index.php?pg=naujienos2&nj=594

KĄ TURĖTUM DARYTI?

Grupelė savanorių jaunuolių taps pagrindiniais projekto veikėjais, kurie įvairiomis formomis (videodienoraščiai, forumai, diskusijos, interviu) fiksuos savo tiesioginį (taps specialių jaunimo kultūros projektų ir tradicinių Anykščių krašto kultūros renginių dalyviais, prisidedančiais prie kultūrinių veiklų ar jas kuriančiais) arba netiesioginį (kaip kultūrinių projektų, renginių, kitų veiklų stebėtojai, žiūrovai) dalyvavimą Anykščių krašto kultūroje, dalinsis savo mintimis, išgyvenimais, patirtimis, formuos neformalų ir provokuojantį bendravimui jaunimo kultūros sklaidos tinklą realioje ir virtualioje erdvėje (www.manotinklas.lt).

Laukiame drąsių Tavo minčių, požiūrio į kultūrą, jaunosios kartos lūkesčius, Tavo kūrybos, noro diskutuoti, aktyvaus neformalaus bendravimo virtualioje erdvėje, inicijuojant jaunimo mintis bei potyrius apie kultūrą ir meną Anykščiuose, Lietuvoje ir užsienyje.

KĄ TAU SIŪLO PROJEKTO ORGANIZATORIAI?

Galimybę dalyvauti visuose projekto renginiuose nemokamai!

Galimybę tinkamai pristatyti savo kūrybą projekto auditorijai!

Galimybę bendrauti, kartu kurti ir semtis patirties iš menininkų profesionalų (kūrybinės laboratorijos, bendrų projektų įgyvendinimas Anykščiuose)!

Galimybę dalyvauti su projektu susijusiuose mokymuose!

Galimybę dalyvauti pasirinktame kultūros ar meno renginyje (festivalyje, parodoje, konferencijoje...) Europoje!

Oficialų organizatorių patvirtinimą apie dalyvavimą projekte ir progą įsirašyti šį svarbų faktą į CV!

PS. Savaime suprantama, kad savanorių skaičius nebus begalinis – pirmiems apsisprendusiems lieka daugiau šansų pakliūti...

 

Projekto „ANYKŠČIAI – LIETUVOS KULTŪROS SOSTINĖ 2012“ simbolikos idėjų konkurso NUOSTATAI (konkursas vyko nuo 2011 m. vasario 24 iki kovo 15 d., nugalėtojai skelbiami čia).

 

 

 

 
 
    Atgal...