Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau

 
2022-11-12   Aleksandras Tarabilda: „…su amžiumi dingsta „mandrumas“
Tautodailininkas medžio drožėjas, dailininkas, skulptorius Aleksandras Tarabilda nenuilsta ir visus džiugina savo meno darbais. Viena paskutinių menininko idėjų – turistinis maršrutas tarp garsių Lietuvos vyrų – Antano Smetonos bei Juozo Tumo-Vaižganto – tėviškių. „Parašiau projektą, kuris Lietuvos kultūros tarybos buvo gerai įvertintas ir finansuotas. Tad pastačiau koplytstulpį A. Smetonos tėviškėje, kuris apie dešimt metrų atstumu nutolęs nuo A. Smetonos sodybos pamatų. Ant koplytstulpio A. Smetonai pagerbti užkėliau ne tradicinį kryželį, bet karūną iš metalo. Maršrutas tarp šių vyrų tėviškių eina per labai turtingas istorines vietoves, kur esama daug peno turizmo mėgėjams. Tasai maršrutas yra toks: Lėnas-Užulėnis-Vadokliai-Šilai-Raguva-Juostininkai-Troškūnai-Anykščiai-Niūronys-Leliūnai-Inkūnai-Sausalaukė-Svėdasai-Kunigiškiai-Malaišiai-Juodonys-Kalvių kaimas (kur stovi „emigravus“ Vaižganto troba)“, – apie įgyvendintus ir vis dar įgyvendinamus sumanymus pasakojo A. Tarabilda.
Skaityti visą ...
 
 
2022-11-08   Anykščius Tomas Sinickis vertina dėl lėto gyvenimo tempo
Muzikantą, dainininką ir dainų autorių, verslininką Tomą Sinickį gana dažnai galima sutikti Anykščiuose. Kažkam galbūt dar bus naujiena, tačiau T. Sinickis yra buvusio Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos direktoriaus Arūno Vilkončiaus žentas. Nuo to laiko, kaip sako pats muzikantas, jo gyvenimas sukasi tarp Londono,Vilniaus ir Anykščių. Muzikantas prisipažino, kad šiuo metu kūryba jo gyvenime yra antraplanis dalykas, tačiau tikėtina, kad naujais kūriniais T. Sinickis klausytojus pradžiugins jau 2024 metais.
Skaityti visą ...
 
 
2022-10-15   Lėlių kūrėjos rankose gimsta skirtingi kūriniai
Debeikiuose gimusi ir užaugusi, šiuo metu Ignalinos rajone, Ceikinių kaime, įsikūrusi Ema Trapikienė unikaliu rišimo būdu gamina lėlytes, kurios, kaip senovėje tikėta, saugodavo nuo įvairių negandų ir nelaimių. E. Trapikienė „Anykštai“ atskleidė, kad pirmosios lėlytės gimė tuomet, kai moteris pati laukėsi pirmojo sūnaus. Dar visai neseniai Anykščių L. Ir S. Didžiulių viešojoje bibliotekoje puikavosi E. Trapikienės kurtų darbų paroda: menininkė žiūrovus kvietė grožėtis jos siūtais maišeliais, pieštukinėmis, o svarbiausia – unikaliomis lėlytėmis.
Skaityti visą ...
 
 Spauskite čia, jei norite peržiūrėti senesnes naujienas...