Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2021-05-17   Romualdo Inčirausko skulptūros nutiesė pažintinį taką Anykščiuose
 
 

Skulptoriui Romualdui Inčirauskui svarbiose vietose palikti subtilūs bei kuklūs jo paties kūriniai nutiesė pažintinį maršrutą Anykščiuose.

Trieilis prie Šventosios.

Pasaulio anykštėnų bendrija kartu su Anykščių menų centru kviečia pasivaikščioti po Anykščius, aplankant žymaus Anykščiuose gimusio ir augusio skulptoriaus Romualdo Inčirausko metalo plastikos kūrinius. Kūriniai subtilūs, kartais kiek netikėti, bet visuomet nuoširdūs, palikti menininkui svarbiose vietose. Pirmieji ženkliukai autoriaus iniciatyva atsirado 2018-aisiais metais ir jau spėjo išaugti į nemažą savotiško „meninio vandalizmo“ projektą.

Amžinasis žydasDailininkas, metalo skulptorius, medalininkas R. Inčirauskas už savo kūrybą yra gavęs ne vieną apdovanojimą, o 2019 m. už meno iniciatyvas Anykščiuose jis apdovanotas Pasaulio anykštėnų bendrijos medaliu. R. Inčirausko medaliai suartina vaizduojamąją ir taikomąją dailes, peržengdami tradicinio medalio rėmus. Metalo plastikoje jis dažniausiai naudoja aliuminio, bronzos ir spalvoto emalio derinį. Derindamas reljefus su skulptūrinėmis formomis, taikomosios dailės objektais, architektūros elementais, jis suformuoja naujų rūšių medalius. Nuo 2001 m. iki šiol jis yra Vilniaus dailės akademijos Telšių fakulteto dėstytojas, 2002–2010 m. buvo docentas, nuo 2010 m. – profesorius.

Pažintinį pasivaikščiojimą reikėtų pradėti nuo Anykščių senamiesčio. Sekdami skulptoriaus R. Inčirausko paliktais „pėdsakais“, ne tik pasižvalgysite po vaizdingą miestelį, bet ir susipažinsite su pačiu skulptoriumi ir jo kūriniais, kurie yra pasislėpę kiek primirštose vietose ir laukia, kol bus atrasti.

Kiekvienas ženkliukas yra ypatingas ir turi savo unikalią istoriją, kuri atspindi menininko jautrumą tai vietai. R. Inčirauskas palikdamas šiuos ženklus tarsi įamžina brangų vaikystės prisiminimą ir miesto istorijos nuotrupas.

Visas maršrutas ir jame aptinkami meniniai ženklai – čia...

Apie galimybę pažinti menininką bei pasivaikščiojimo maršrutų alternatyvas Anykščiuose – ir šiame LRT televizijos reportaže.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...