Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-03-04   Prie Rusijos ambasados Vengrijoje protestuojantis lietuvis: neapsikenčiau vengrų abejingumo
 
 

Interneto portalas www.15min.lt 2022 m. kovo 4 d. paskelbė žurnalistės Emos Miliūnaitės pasakojimą apie anykštėną studentą Dominyką PUZINĄ, Vengrijoje palaikantį ukrainiečius, patiriančius Rusijos teroristines atakas.

Dominykas Puzinas

Dominykas Puzinas. Asmeninio albumo nuotrauka

„Neapsikentęs, kad Vengrijoje beveik nevyksta protestai dėl Ukrainos, ir išgirdęs, kad Vengrijos vyriausybė atsisako padėti Ukrainoje gyvenantiems žmonėms ginkluote ir visu kitu, o uždarius savo sienas tranzitui, nusprendžiau, kad tylėti nebegaliu“, – savo „Instagram“ paskyroje rašo lietuvis Dominykas Puzinas, Vengrijoje pagal „Erasmus+“ programą studijuojantis politiką. Vaikinas nutarė kasdien po dvi valandas rengti tylų protestą prie Rusijos ambasados Vengrijoje.

„Pats sau paskelbiau, kad kiekvieną dieną, kol tęsis karas, skirsiu bent po dvi valandas savo laiko ir sėdėsiu priešais Budapešte esančią Rusijos ambasadą, taip išreikšdamas solidarumą su Ukraina.

Pirmoji diena praėjo ganėtinai keistai – tik atvykęs buvau vaikomas vengrų policininkės, kuri nelabai mokėjo kalbėti angliškai, tačiau matėsi, kad palaiko ne mano, o Rusijos poziciją.

Įsivaizduokite, kaip šiuo metu bijo Rusijos ambasadoriai, esantys Vengrijoje, kad jų ambasados išorinę sieną saugo 5–6 ginkluoti policininkai ir keletas policininkų viduje.

Sėdėjau vienui vienas, tačiau kas keletą minučių prie manęs prisijungdavo po keletą žmonių, kurie pasakojo, kad atvyko prie šios ambasados iš Ukrainos bėgdami nuo karo.

Prisiklausiau begales istorijų, tačiau jautriausi buvo du dalykai – ukrainietė močiutė priėjo prie manęs ašarotomis akimis, apsikabino ir ištarė „spasibo“ (ačiū – red. past.) bei kai prie manęs priėjusi ukrainiečių šeima pradėjo giedoti Ukrainos himną.

Manau, kad laikui bėgant pavyks išjudinti bent jau keletą vengrų, kurie atsibus ir prisijungs prie šio taikaus, tylaus protesto“, – apie pirmą savo protesto dieną instagrame rašo Dominykas.

D. Puzinas tęsi savo pažadą protestuoti išeidamas ir antrą dieną. Kaip pats sako, buvo šiek tiek suklydęs, nes niekur nematė informacijos apie organizuojamus protestus, bet pagaliau pavyko rasti vieną, kuris vyks šeštadienį.

„Tačiau savo pozicijos nekeičiu – kiekvieną dieną, kol būsiu Vengrijoje, vyksiu prie rusų ambasados Budapešte ir ten praleisiu bent po dvi valandas per dieną.

Šiek tiek apie šiandien. Prie manęs priėjo vengrė, kuri sakė, kad rusų ambasada bijo protestuotojų – jei yra rizika, kad kils protestas, jie uždaro perimetrą su, kaip supratau, riaušių tvoromis, susirenka daug policijos, o protestuotojai turi protestuoti kitoje pusėje kelio, gerokai toliau nuo ambasados.

Pati vengrė teigė, kad protestų daug nėra ir jai labai gaila dėl jos šalies parlamento pozicijos. Geros žinios tokios, kad vengrai prisideda prie ukrainiečių pabėgėlių apgyvendinimo, renka jiems reikalingiausius daiktus“, – pasakoja Dominykas.

Nors vengrai masiškai eiti į gatves kol kas nesiryžta, vaikinas tikina negalintis sakyti, jog visi gyventojai yra abejingi.

„Tačiau nepalyginsi su Lietuva. Vieša paslaptis, kad Vengrijos lyderis yra prorusiškas, todėl šalis yra pasidalinusi. Dėl abejingumo sunku pasakyti, nes sudėtinga rasti informacijos anglų kalba.

Kiek pavyko pakalbėti su pačiais vengrais, jų teigimu, šalis daro gerokai per mažai šiuo klausimu. Protestai vyksta, tačiau apie juos sunku rasti informacijos nemokant vengrų kalbos.

Kiek supratau iš vengrų, jie priima pabėgėlius, taip pat jiems renka reikalingiausius daiktus, bet pats tokios informacijos nerandu“, – 15min.lt sako Dominykas.

 
 
    Atgal...