Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-02-13   Vilniaus knygų mugėje – leidykla "Dominicus Lituanus"
 
 

Pernai įkurta Vytauto V. ir Ramunės Landsbergių leidykla "DOMINICUS LITUANUS", leidžianti knygas vaikams, Vilniaus knygų mugėje 2008 m. vasario 21-23 dienomis rengia susitikimus su jaunaisiais skaitytojais.

Vasario 21 dieną 14 valandą skaitytojai galės pabendrauti su pamėgtos pasakos herojais – arkliu Dominyku ir rugiagėle Svajone, kurie antrojoje rašytojo Vytauto V. Landsbergio knygelėje "Arklio Dominyko kelionė į žvaigždes" iškeliauja į kosmoso platybes (iliustracijų dailininkas Sigutis Asch). Pirmoji šios serijos knygelė "Arklio Dominyko meilė" buvo išrinkta geriausia 2004 metų knyga vaikams, jos dėka autorius nominuotas 2008 metų Astrid Lindgren premijai.

Žiūrovų lauks populiarūs Jaunimo teatro aktoriai – Neringa Varnelytė ir Gediminas Storpirštis, gerai pažįstami iš spektaklio "Arklio Dominyko meilė". Vyks teatralizuotas naujosios knygos ištraukėlių skaitymas bei dainelių dainavimas.

Vasario 23 dieną 13 valandą bus pristatyta kita nauja Vytauto V. Landsbergio knygelė mažesniems skaitytojams "Kiškis Pranciškus", pasakojanti apie išdykusį, užsispyrusį, smalsų ir truputį bailų žvairaakį. Šia knygele pradedama didesnė nuotykinių pasakų serija apie pranciškoniškai bręstantį neklaužadą kiškį Pranciškų.

Susitikimą ves vaikų literatūros kritikas Kęstutis Urba, dalyvaus knygelės autorius ir dailininkas Rolandas Bilinskas. Taip pat bus pristatomas ir šios pasakos CD su dainomis. Pasakas įskaitė, dainas sukūrė ir atliko aktorius, bardas Saulius Bareikis. Žiūrovai turės unikalią galimybę pasiklausyti gyvai atliekamų Sauliaus Bareikio dainelių iš naujojo CD.

Vasario 23 dieną 18 valandą mugės lankytojai galės susipažinti su dar dviem naujomis, originaliomis pasakų knygelėmis – tai šmaikščiojo Liudviko Jakimavičiaus "Lapė ir kaliošai" ir Vytauto V. Landsbergio "Gediminas ir keturi seneliai". Abi šias knygeles vienija tai, kad jas iliustravo moksleiviai – Mantas Lilis ir Jonas Landsbergis.

Vakaro vedėjas - literatūros kritikas Kęstutis Urba, taip pat dalyvaus Keistuolių teatro aktoriai Agnė Sunklodaitė ir Vytautas Rašimas.

Visų susitikimų metu bus galima įsigyti pristatomų knygų su autografais, taip pat "Krontos" išleistą knygą apie skulptorių, mistiką Vilių Orvidą "Orvido knyga". Tai jau trečioji Lietuvoje išleista knyga, kurioje įamžintas šio akmenoriaus dvasinis palikimas. Šįsyk "Orvido knygoje" publikuojamos paties Viliaus mintys, išsakytos įvairiomis progomis – bičiuliams, kino režisieriams, žurnalistams. Mintys sugrupuotos nedidelėmis pastraipomis, kurie – tarsi dienoraščių įrašai ar nebaigti eilėraščiai - praskleidžia uždangą į Viliaus sielos gelmes.

Knyga iliustruota Ramunės Landsbergienės nuotraukomis, fotografuotomis Orvidų sodyboje įvairiais metų laikais.

-anykstenai

 
 
    Atgal...