Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-05-26   Premija anykštėnui rašytojui skirta Kelmėje
 
 

Anykščių gyvasis klasikas Rimantas P. Vanagas Kelmės rajono savivaldybėje sudarytos komisijos sprendimu už knygą „Skiedrų ganytojas“ pripažintas Žemaitės literatūrinės premijos laureatu.

Premijos įteikimo renginys vyks 2022 m. birželio 2 d.,14 val. Kelmės rajono savivaldybės Žemaitės viešojoje bibliotekoje (Vytauto Didžiojo g. 73, Kelmė).

Anykščiuose nestebina, kad rašytojas R. P. Vanagas kasmet išleidžia po naują knygą. Viešosios bibliotekos skaitytojai džiaugiasi kiekviena ir skaito su susidomėjimu, nes kūriniuose aprašytos Anykščių krašto žmonių istorijos. Knygose tai, ko neužrašė kiti, ko nežinojome, nes informacija buvo užslėpta archyvuose, žmonių prisiminimuose. Reikia pastangų, kad informaciją atrastum, kantrybės prakalbinti žmones, atkaklumo tikslinant faktus, kad juos sudėliotum.

Gyvasis Anykščių klasikas tai sugeba. Kūryboje pasitaiko atvejų, kai daugiau fantazijos negu tikrovės, nors viskas paremta faktais. Lygybės ženklo jis nedėtų knygoje „Skiedrų ganytojas“ (2021 m.), kurioje skaitytojus  supažindina su linksmai graudžiomis istorijomis iš sovietmečio Lietuvos. „Tiesiog nenorėjau eiti dokumentinės prozos keliu – įvardijus konkrečią vietovę, reiktų įvardinti ir konkrečius asmenis. O aš norėjau daugiau laisvės ir meniškumo, bet sąsajos su Anykščiais akivaizdžios“, – sakė rašytojas.

Džiaugiamės  ir didžiuojamės anykštėno rašytojo kūrybos įvertinimu. Tai garbė visiems Anykščiams.

Audronė BEREZAUSKIENĖ

 
 
    Atgal...