Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2023-06-23   Pro memoria. Architektas Vidmantas Kavaliauskas
 
 

Ankstų birželio 18-osios rytą nustojo plakusi anykštėno architekto Vidmanto Kavaliausko širdis. Šių metų gruodį jam būtų sukakę 65-eri.

A+A Vidmantas Kavaliauskas

V. Kavaliauskas gimė ir augo Anykščiuose, baigė Anykščių Jono Biliūno vidurinę mokyklą (dabar – Jono Biliūno gimnazija). 1985 m. baigęs studijas Vilniaus inžinerinio instituto (dabar – Vilniaus Gedimino technikos universitetas) Architektūros fakulteto Urbanistikos katedroje, įgijo architekto kvalifikaciją ir sugrįžo į Anykščius.

Vienas pirmųjų sėkmingai įgyvendintų jaunojo architekto darbų buvo jo indėlis, atnaujinant A. Baranausko aikštę Anykščiuose. Kartu su architektais Aurelija ir Eduardu Lozuraičiais jis projektavo šią aikštę, jo sumanymas buvo miesto laikrodis su fontanu aikštės centre.

1991 m. sausio 13-ąją Vidmantas kartu su kitais patriotiškai nusiteikusiais anykštėnais dalyvavo, ginant ir saugant Lietuvos valstybingumą, nepriklausomybę ir demokratiją.

1990–1995 m. V. Kavaliauskas buvo paskirtas Anykščių rajono vyriausiuoju architektu, dirbo gamybinės grupės prie rajono architekto vadovu. Kiti architektai, dirbę toje grupėje, prisimena Vidmantą kaip jautrų, kuklų, ramų, malonų, švelnų, bet tuo pačiu ir visuomenišką, patriotišką žmogų. Jam dirbant vyriausiuoju architektu, 1993 m. buvo atidengtas paminklas vyskupui Antanui Baranauskui ir naujai suformuotas Vyskupo skveras, kurio sukūrimo koordinavimui, dirbant išvien su paminklo autoriais, Vidmantui teko nelengvas iššūkis, sėkmingai įveiktas.

Nuo 1995 m. atestuotas architektas V. Kavaliauskas dirbo privačiame sektoriuje, turėjo projektavimo įmonę „Status kampas“. Ryškiausi jo darbai išliks Anykščių muziejinėse erdvėse. Anykščių siaurojo geležinkelio stoties pastatų komplekse 2003 m. jis suprojektavo naują Siauruko muziejaus ekspozicijos pastatą, kuris iki šiol džiugina Anykščių muziejininkus funkcionalumu. 2004 m. V. Kavaliauskas suprojektavo Šeimyniškėlių piliakalnio papilio gyvenvietės bokštus, vėliau – ir tuos bokštus jungiančią galeriją, taip suformuodamas naują edukacinę teritoriją šalia piliakalnio.

Trumpam, pertraukdamas profesinę architekto veiklą, V. Kavaliauskas 2001 m. pusmečiui vėl buvo tapęs Anykščių rajono vyriausiuoju architektu, o 2007–2008 m. darbavosi Jonavos rajono savivaldybėje, kur taip pat buvo vyriausiasis rajono architektas, savivaldybės administracijos skyriaus vedėjas. Grįžęs į gimtinę, pastaruosius penkiolika metų V. Kavaliauskas dirbo savo architektūrinio projektavimo įmonėje, laisvalaikiu tapydamas, buvo surengęs savo tapybos kūrinių parodą.

Šviesus architekto Vidmanto Kavaliausko atminimas liks jį pažinusių ir supratusių anykštėnų širdyse. Istorinio virsmo sąlygomis, tik atkūrus valstybę ir iš planinės ekonomikos pereinant prie rinkos sąlygų, Vidmantas buvo subalansuotų ir prieštaravimus įveikiančių sugebėjimų pareigūnas, o kartu – malonus žmogus. 

Dėl skaudžios netekties nuoširdžiai užjaučiame velionio artimuosius ir bičiulius.

Anykščių rajono savivaldybė

 
 
    Atgal...