Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2023-12-23   Atvirukai – žavios Šv. Kalėdų istorijos ženklai
 
 

Į gimtuosius Anykščius gyventi sugrįžo grafikė, knygų dailininkė, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus Leidybos skyriaus meninė redaktorė, dizainerė Loreta Uzdraitė.

Pasak dailininkės, Anykščių ji net ir nebuvo palikusi, nes šiame mieste gimė, augo dviejų brolių ir dviejų seserų apsuptyje, besimokydama ir dirbdama Vilniuje, kur buvus nebuvus skubėdavo į gimtąjį miestą.

Per Kūčias Janinos ir Aloyzo Uzdrų namuose prie stalo susės penki jų vaikai su šeimomis – devyniolika žmonių.

„Gimiau ir užaugau Anykščiuose, – pabrėžia grafikė, knygų dailininkė ir atvirukų kūrėja L. Uzdraitė prieš savo personalines parodas gimtajame mieste. – 1995-aisiais baigiau Anykščių A. Baranausko vidurinę mokyklą, mokiausi Kauno aukštesniojoje meno mokykloje, 2000–2006 metais studijavau Vilniaus dailės akademijoje Vaizduojamosios dailės fakulteto grafikos katedroje. Knygos meno mokiausi pas profesorių Alfonsą Žvilių. Įgijau menų magistro išsilavinimą, pasirinkau grafiką, knygų dailę“.

Verta pastebėti, kad dviejų brolių ir dviejų sesių apsuptyje, vaistininkės ir melioracijoje atsakingas pareigas turėjusio tėčio šeimoje augusi mergaitė jau vaikystėje mėgo piešti, Anykščių kūrybos ir dailės mokyklos mokytojai ją prisimena kaip vieną gabiausių auklėtinių.

Dirbdama Lietuvos nacionaliniame dailės muziejuje, kūrėja yra apipavidalinusi Algirdo Ražinsko, Romualdo Lankausko, Vytauto V. Landsbergio, Justo Jasėno, bene visas rašytojo Rimanto P. Vanago Anykščiuose parašytas knygas, Anykščių menų centro albumus, kalendorius…

Dailininkė, gražiausiai išleistos 2015 metų knygos – Antano Baranausko „Anykščių šilelio“ iliustratorė, kalėdinių atvirukų dailininkė Loreta Uzdraitė su tėvais anykštėnais Janina ir Aloyzu Uzdrais.

Plačiau – Jono Junevičiaus publikacijoje...

 
 
    Atgal...