Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2023-12-30   Virgilijui Aloyzui Milakniui išdrožti paprasčiau nei nupiešti
 
 

Anykščių rajono savivaldybės tarybos narys Virgilijus Aloyzas Milaknis jau kelis dešimtmečius yra ir medžio drožėjas, tautodailininkas. V. A. Milaknis sako, kad nepriklausomai nuo žaliavos – ir iš metalo, ir iš medžio, iš akmens, molio – galima gaminti kičą ir dar su pretenzija į meną, taip pat ir iš bet kurios medžiagos gali kurti išliekamąją vertę turinčius darbus.

Į Anykščių rajono Tarybą pagal Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos sąrašą šį pavasarį išrinktas V. A. Milaknis yra dirbęs rajono mero konservatoriaus Sigučio Obelevičiaus patarėju, savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoju, Viešintų seniūnu.

Medžio drožimu jis susidomėjo savo darbinės karjeros pradžioje, kai po Vilniaus pedagoginio instituto baigimo buvo paskirtas Viešintų vidurinės mokyklos darbų ir fizikos mokytoju.

V. A. Milaknis sakė, kad yra pagaminęs 4–5 tūkst. dirbinių iš medžio. Tiesa, didžioji jų dalis – smulkūs gaminiai: mentelės, pjaustymo lentelės, šaukštai, prieverpstės. Didesnių darbų politiko ir tautodailininko sąskaitoje yra per 100.

Jis sakė esąs žymiausio Anykščių krašto tautodailininko Jono Tvardausko mokinys. „J. Tvardauskas išmokė ir kaip įrankius išsigaląsti, ir drožybos paslapčių: kaip akis išdrožti, kaip lūpas ar medžių lapus, raides. Nors ir dabar dar tų žinių pritrūksta, droži droži ir galvoji, kad galbūt buvo galima kitaip padaryti“, – pasakojo V. A. Milaknis.

Tautodailininkas Virgilijus Aloyzas Milaknis sako, kad kartais nuo idėjos atsiradimo iki darbų pradžios praeina net ir keleri metai.

Plačiau – Vidmanto Šmigelsko pasakojime...

 
 
    Atgal...