vartotojas
   slaptažodis

Rodyti daugiau

2010-08-16   Anykščių aviamodeliuotojams – pasaulio čempionato bronza

Trenerio Rimanto Steponėno suburta Anykščių jaunųjų avaimodeliuotojų komanda rugpjūčio 9-14 dienomis gynė Lietuvos garbę Belgrade (Serbija) vykusiame pasaulio F1D klasės aviamodelių čempionate ir grįžo su komandiniais bronzos medaliais.

Čempionato jaunių grupėje, kur varžėsi penkių šalių atstovai, Lietuvai atstovavo anykštėnai Laurynas Puodžiūnas, Jonas Deveikis ir Tomas Mažvila.

Sportininkams teko užduotis per varžybas šešiskart paleisti skrydžiui 27,5 metro aukščio salėje savo itin lengvos konstrukcijos lėktuvėlius ir siekti, kad jie kuo ilgiau išsilaikytų ore. Vertinant galutinę įskaitą, buvo skaičiuojamas bendras dviejų geriausių skrydžių laikas.

Geriausiai iš anykštėnų sekėsi Laurynui Puodžiūnui, kurio modelis ore išsilaikė 25 min. 5 sek. ir 24 min 50 sek. Individualioje įskaitoje jis užėmė 7-ąją vietą. Vos 19 sekundžių nuo jo atsilikęs Jonas Deveikis (25 min. 29 sek. ir 24 min. 7 sek.) liko aštuntasis.

Tarptautinių varžybų debiutantas Tomas Mažvila asmeninėje įskaitoje liko paskutinis, dvyliktas. Tačiau vien jo dalyvavimo dėka anykštėnai užkopė ant bronzinės pakylos: žymiai geriau asmeniškai pasirodę Čekijos ir JAV atstovai negalėjo tikėtis komandinės pergalės vien dėl to, kad neįstengė suburti 3 sportininkų komandos.