Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-03-09   Aktyviems ir pilietiškiems nemokamas internetas bibliotekose – gera paspirtis
 
 

Interneto dienraštis www.bernardinai.lt tradicinėje skiltyje "Visuomenė" su rubrika "Solidarumas" pasakoja apie anykštėnę pensininkę Marijoną Fergizienę – vieną aktyviausių Anykščių L. ir S. Didžiulių viešosios bibliotekos interneto prieigos lankytoją.

Anykščiuose gyvenanti Marijona Fergizienė – dažna bibliotekos lankytoja. Aktyvi ir visuomeniška moteris, kaip nepartinė kandidatavusi ir Anykščių rajono savivaldybių rinkimuose, vis suranda darbų ir reikalų prie kompiuterio. Esą ir įvairiausių raštų reikia parašyti, ir su valdžios institucijomis susisiekti, rasti reikalingos informacijos. Ir kompiuteris čia – nepakeičiamas pagalbininkas: „Ne kas būtų, jei su visais reikėtų popieriniais laiškais susirašinėti ir paskui atsakymų laukti. Interneto dėka dabar beveik visai nebereikia pašto paslaugomis naudotis“, – džiaugėsi ponia Marijona.

Administravo nuosavą svetainę

Ji pati, kaip ir vis daugiau kitų Lietuvos miestų gyventojų, kompiuteriu ir internetu išmoko naudotis savo miesto bibliotekoje, išklausiusi kompiuterinio raštingumo kursus.

Tai, kad internetas suteikia nemažai galimybių aktyviems ir pilietiškiems žmonėms, Marijona sakosi supratusi jau gana seniai. Ji net savo asmeninę svetainę administravo, tačiau ji veikė tik metus, nes vėliau jos priežiūrai nebeliko laiko, o be to, svetainės išlaikymas ir kainuoja: „Ta svetainė nebuvo visai mano sumanymas. Sūnus man ją padovanojo gimimo dienos proga, o aš ją pildžiau, prižiūrėjau. Tačiau ji buvo išpirkta tik metams. Vėliau supratau, kad negalėsiu atnaujinimui skirti tiek laiko, o be to, ir jos galiojimo laikas baigėsi, tai atsisakiau tos minties“, – pasakojo ponia Marijona.

Paklausta, ar aktyviai naudojantis kompiuteriu ir internetu neplanuoja jo įsigyti namuose, Marijona teigė nematanti didelės bėdos į biblioteką ateiti, tik sakė, kad anykštėnai noriai lankosi bibliotekoje ir naudojasi internetu: „Kartais sunku net prie kompiuterio prisibrauti, kiek daug žmonių susirenka. Tikrai daug kas ateina. Jei anksčiau žmonės čia ateidavo laikraščių perversti ar knygų pasikeisti, tai dabar tikrai ateina norėdami internetu pasinaudoti. Kai kurie ir ilgai užsibūna, tenka prašyti, kad bibliotekininkės padėtų vietą gauti“, – pasakojo Marijona.

Internetinės spaudos skaitymas – kasdienybė

Elektroninis paštas ar naujienų skaitymas internete Marijonai jau senai nebe naujiena, o veikiau kasdienis įprotis: „Turiu užsiprenumeravusi beveik visų interneto dienraščių informacijos srautą, tai kartais pačių dienraščių net neskaitau – peržiūriu tik tai, kas ateina į pašto dėžutę. Nemažai laiškų ir įvairių raštų valstybinėms institucijoms tenka rašyti. Taip kad bent porą valandų bibliotekoje prie interneto tikrai praleidžiu.“

Marijonos teigimu, nepigios paprasto pašto paslaugos tampa vis mažiau reikalingos ir prasmingos, kai su visais reikalingais žmonėmis ir institucijomis gali susisiekti elektroniniu paštu: „Gerai, kai nebereikia siųsti brangių registruotų laiškų. Pinigai taupomi, o be to, ir daug greičiau, nes nereikia laukti, kol laiškas nueis, kol atsakymas ateis“, – sakė Marijona.

 
 
    Atgal...