Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2011-11-28   Antano Vienuolio namuose – pirmoji Karvelių giminės sueiga
 
 

Lapkričio 20-oji liks kaip reikšminga diena iš Klevėnų kaimo kilusiai Karvelių giminei. Anykščiuose, rašytojo Antano Vienuolio-Žukausko memorialiniame name-muziejuje surengtas pirmasis šios giminės atstovų susitikimas.

Lietuvos Didžiojo kunigaikščio dvaro valstiečio Stepono Karvelio, seniausio žinomo šios giminės protėvio, gyvenusio Klevėnuose XVIII a. viduryje ir 1738 m. jau mokėjusio mokesčius valstybės dvarui, tolesnė giminė kol kas dar tiksliai neatsekta. Todėl šių dienų Karveliai save kildina iš XIX a. gyvenusio jo kelintos kartos vaikaičio Antano. Dūminėje pirkioje šimtą metų nugyvenęs A. Karvelis užaugino septynis sūnus ir dukterį, taip išleisdamas aštuonias tvirtas Karvelių giminės šakas.

Dabar tų tiesioginių Antano Karvelio palikuonių suskaičiuojama bene keturi šimtai, bet į pirmąją šios giminės sueigą susirinko apie 70 giminės šakų atstovų: iš Vilniaus, Ukmergės, Utenos, kitų šalies vietų ir, žinoma, iš Anykščių. Visi jie – Antano Karvelio vaikų anūkai, proanūkiai ir proproanūkiai, tik keletas sueigos dalyvių į giminę pateko kaip sutuoktiniai.

Sueigos dalyviai, pirmas iš kairės - Mindaugas Rudokas

Susitikimo dalyviai pasveikino aštuoniasdešimtmetį Albertą Karvelį

Pirmosios sueigos iniciatorius miškininkas iš Saldutiškio (Utenos r.) Mindaugas Rudokas yra Antano Karvelio sūnaus Tomo vaikaitis, žinomų XX a. vidurio Skiemonių mokytojų Antano ir Onos Rudokų sūnus.

Jis prisipažino jaučiąs skolą Karvelių giminei: vyresnysis brolis Jonas Rudokas per 20 metų subūrė Rudokų giminę ir išleido knygą apie ją, o motinos, Karvelių linija likusi mažiau pastebėta.

Jauniausioji Antano Karvelio proproproanūkė SaulutėM. Rudokas sudarė aštuonių Antano Karvelio vaikų genealogines lenteles ir, kiek spėjo iki šio rudens, išplatino šią žinią visų giminės šakų atstovams, kviesdamas juos vienąkart susiburti, susipažinti, pasidalinti giminystės žiniomis, pagaliau – ir patikslinti genealoginius duomenis.

O taip pat – pažinti savo protėvius, sužinoti pačius netikėčiausius jų gyvenimo vingius... Antai Juozas Karvelis, vienas iš minėto Antano Karvelio anūkų, prakutęs Amerikoje, grįžop į gimtinę ir iš Kurklių II dvaro savininko Klemenso Graužinio nusipirko 20 hektarų žemės. Kažkas iš pažįstamų jį tąkart pašiepė: dabar būsias toks turtingas, kad galėsiąs dešimt sūnų užauginti! Juozas supykęs, bet kai šeimoje gimęs dešimtasis sūnus prie dar trijų dukterų, ilgam linkėjimą atminęs...

Ne mažesnis gyvenimo paradoksas buvo ir žinia, kad Rudokų ir Karvelių giminės net dukart persipynusios – šeimas sukūrė niekada anksčiau apie bendrą kilmę nežinojusios abiejų giminių atžalos.

Sueigos dalyviai, kalba Vitalija Girkuvienė

Kalba Kurklių II dvaro ūkininko Juozo Karvelio sūnus Mykolas Karvelis

Pasidaliję genealoginėmis lentelėmis, pabendravę prie suneštų vaišių stalo, Karveliai sutarė burtis dar plačiau – tikriausiai kitą vasarą savo tėvonijoje Klevėnuose, kur juos savo sodyboje žada pasitikti anykštėnas  Albertas Karvelis.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...