Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2013-07-03   Mokslininkai apžiūrėjo vertingiausias Anykščių knygas
 
 

Liepos 3 d. Anykščių rajone lankėsi ir su vertingiausiais knygų rinkiniais susipažino Vilniaus universiteto Komunikacijos fakulteto Knygotyros ir dokumentotyros instituto darbuotojų grupė.

Kartu su šios išvykos organizatoriumi Pasaulio anykštėnų bendrijos nariu afiliuotuoju prof. dr. Osvaldu Janoniu viešėjo Instituto direktorė prof. dr. Aušra Navickienė, mokslininkai-ekspertai prof. habil. dr. Domas Kaunas, prof. dr. Elena Macevičiūtė, doc. dr. Nijolė Bliūdžiuvienė, doc. dr. Alma Braziūnienė, dr. Inga Liepaitė ir vyr. specialistė Iveta Jakimavičiūtė.

Svečiai iš Vilniaus universiteto su prof. O. Janoniu (centre)  ir anykštėnais prie Bibliotekos.

Svečiai pirmiausia susipažino su naujajame pastate įsikūrusia L. ir S. Didžiulių viešąja biblioteka, čia juos pasitiko Anykščių rajono mero patarėjas Antanas Baura ir Bibliotekos Kraštotyros ir leidybos skyriaus vedėja Audronė Berezauskienė.

Naująją Anykščių biblioteką svečiams pristato mero patarėjas A. Baura.

Mokslininkams Kraštotyros ir leidybos skyriaus spaudinių fondą apibūdino šio skyriaus vedėja A. Berezauskienė.

Vėliau viešnagę jie tęsė Anykščių vaikų ir jaunimo užimtumo centre, kur juos nepaprastai šiltai sutiko Centro vadovė Evgenija Baltronienė. Ji supažindino svečius su šio Centro veikla, pristatė vykdomus projektus, edukacines programas, vaikams organizuojamas poilsio stovyklas ir kitus sumanymus.

Vilniaus universiteto mokslininkai pirmieji pamatė Anykščių Šv. Aleksandro Neviškio cerkvėje saugomas senas retas knygas. Profesionalams knygų istorijos tyrinėtojams buvo atverstos XIX a. ir XX a. pradžioje Sankt Peterburge, Maskvoje ir Kijeve išleistos stačiatikių liturginės knygos, saugomos Anykščių cerkvėje. Pirmiausia – Šventojo Rašto knygos „Apaštalas“ ir psalmynai, taip pat Bažnyčios įstatai „Tipikonas“, giesmių ir natų knygos: giesmių 8-iems balsams rinkinys „Oktoechas“, „Hirmologijus“, trigiesmių kanonų rinkiniai „Triodė“, trijų tomų kelių dalių cerkvės giesmynas, išleistas Sankt Peterburge XIX a. pab. – XX a. pradžioje ir kiti reti leidiniai. Svečių dėmesį patraukė ir knygose esantys nuosavybės ženklai bei marginalijos.

Knygotyros ir dokumentotyros instituto mokslininkai aplankė Anykščių regioninio parko lankytojų centrą, kur domėjosi, kokiais saugomais objektais garsus Anykščių kraštas. Svečiai žavėjosi moderniai ir nestandartiškai pateikta informacija apie gamtos bei kultūros vertybes.

Pasiklausę įgarsintų legendų apie saugomus Anykščių krašto medžius, riedulius, paslaptingas vietoves, svečiai vyko į Anykščių Šv. Mato bažnyčią, kur užkopė į bažnyčios bokšte įrengtą apžvalgos aikštelę, pažvelgė į Anykščių apylinkes iš 32 metrų aukščio.

Aplankę Anykščių menų centrą ir Angelų muziejų, mokslininkai susipažino su Monsinjoro Alberto Talačkos asmenine biblioteka, kurioje saugoma per 4 tūkst. spaudinių. Pažintį su Anykščių kraštu svečiai tęsė Troškūnų vienuolyne, o paskutinė jų kelionės stotelė buvo Surdegis – su Šv. Dvasios vyrų vienuolyno liekanomis ir turtinga istorija.

-anykstenai.lt

Violetos Matelienės nuotraukos

 
 
    Atgal...