Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2022-07-24   Anykščiuose vėl pakvipo floristinių kilimų žolynais
 
 

Pasaulio anykštėnų 10-ojo suvažiavimo ir Anykščių miesto šventės „Laimės žiburio miesto švytėjimas“ dienomis 2022 m. liepos 22–24 d. surengtas tradicinis floristinių kilimų konkursas, A. Baranausko aikštėje sukurta ir eksponuota 15 kompozicijų.

Visi konkurso dalyviai varžėsi trijose – A (profesionaliųjų kilimų), B (mažesnio formato kilimų) ir C (erdvinių kompozicijų) grupėse. Trys geriausi kiekvienos grupės kūriniai pelnė jų kūrėjams pinigines premijas, o nepatekusieji tarp prizininkų buvo apdovanoti padėkomis.

A grupėje pirmoji vieta atiteko Levaniškių bendruomenei „Abipus Nevėžio“, sukūrusiai įspūdingo dydžio kilimą „Atrask savo laimės pasagą Anykščiuose“. Šiai bendruomenei atiteko ir specialusis „Anykščių vyno“ gamyklos prizas.

Antroji vieta skirta Troškūnų bendruomenės kūriniui „Iš Anykščių pievų...“, pateikusiam paveikslą pievų gėlių motyvais.

Trečiąją vietą šioje grupėje laimėjo Mažeikių rajono klubo „Mano namai“ kilimas „Vėl pakvipo Anykščiai žolynais...“, liudijusiam, kad anykštėnai skatina kūrybingumą, fantaziją, bendrystę ir meilę gamtai...

Pirmoji vieta mažesnio formato kilimų B grupėje skirta floristų iš Vilniaus gėlių salono „Glamour gėlės“ kompozicijai „Senolių palikimo motyvai“. Kūrėjai teigė, kad šiam kilimui panaudojo tik pievose randamas medžiagas bei keletą kultūrinių augalų, maitinusių ir mūsų protėvius, ir mus šiandien.

Antroji vieta atiteko Ignalinos rajono Ceikinių kaimo bendruomenės kūriniui „Kryptis – Anykščiai“, kuriame šio krašto jaunimas panaudojo Ceikinių apylinkėse surinktas žaliavas, į savo paveikslą įpindamas ir dalelę Ukrainos vėliavos.

Trečioji vieta šioje grupėje buvo skirta Anykščių socialinės globos namų „Laimės talismanui“ – taip kūrėjai pavadino iš augalinių žaliavų sukurtą povą. Pasak jų, povas mėgsta būti palepintas, todėl reikia kelti nykščius už Anykščius.

Padėkos už konkursui pateiktus kūrinius buvo skirtos ir B grupės dalyviams Lietuvos socialdemokratų partijos Anykščių rajono skyriui, pateikusiam kilimą „Žiburys“...

...ir Kavarsko centrinei bendruomenei už kilimą „Mažoji Lietuvos kultūros sostinė“, vaizduojanti šių sostinių simbolį – gaidį.

Gausiausiai dalyvių sulaukusi erdvinių kompozicijų C grupė leido sublizgėti konkursą laimėjusiai Traupio bendruomenei, sukūrusiai kompoziciją iš puošniai paklotos lovos ir šalia jos patiesto kilimėlio „Vaikystės tolimosios atspindžiai“.

Antrosios vietos laimėtoju buvo pripažinta Burbiškio kaimo bendruomenė, sukūrusi kompoziciją „Austas kelias link Anykščių“. kuriai panaudojo ir tikras audimo stakles.

Trečioji premija skirta Naujųjų Elmininkų kaimo bendruomenei už kompoziciją „Kryptis – Anykščiai“, kuria buvo teigiama, kad Anykščių kraštas laukia kiekvieno, nesvarbu, kokiais batais avinčio ar tik vieną teturinčio, nes ir basi čia rastų ką veikti.

Padėkos skirtos erdvinių kompozicijų kūrėjams: Debeikių moterų veiklos klubui už floristinę kompoziciją „Žydinti vasara“...

...Levaniškių bendruomenei „Abipus Nevėžio“ už atvirosios jaunimo erdvės kompoziciją „Mes į Devilstone“...

...Viešintų bendruomenei už stilingą kilimą „Saulės nubučiuota“, kuriame buvo išaustas liaudiškos juostos rašto fragmentas...

...ir Ažuožerių moterų klubui už kompoziciją „Į šventę“, siūlančiai patrauklų drabužio modelį.

Plačiau apie kitus Floristinių kilimų konkursus, anksčiau vykusius Anykščiuose...

Tautvydo Kontrimavičiaus nuotraukos

 
 
    Atgal...