Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2008-06-03   Pirmosios Aulelių vaikų globos namų auklėtinių krikštynos
 
 

Pirmoji birželio diena Aulelių (Anykščių r.) vaikų globos namų auklėtiniams ir darbuotojams buvo viena įsimintiniausių: tądien pirmą kartą globos namų istorijoje buvo krikštijami auklėtiniai, panorę priimti krikšto sakramentą.

Pasak direktoriaus Vaido Niauros, pirmasis krikštas buvo surengtas tik tiems vaikams, kurie panoro būti pakrikštyti. "Jokio įsakinėjimo, jokių griežtų liepimų nebuvo, – sakė direktorius. – Vyresni vaikai patys apsisprendė, nori krikštytis ar ne".

Žinoma, pasirengimas vienam svarbiausių žingsnių jauno žmogaus gyvenime vyko. Globos namų pedagogai, direktorius kalbėjosi su vaikais, juos lankė Svėdasų klebonas Vydas Juškėnas.

"Mes turim parengti vaikus visaverčiam gyvenimui, – kalbėjo V. Niaura. – Todėl svarbu išmokyti ne tik buities ir bendravimo įgūdžių, bet kloti ir moralinius, dorovinius pagrindus. Krikštas – tų pagrindų pradžia".

Krikštui pasirengė 15 vaikų nuo 3 iki 18 metų. Ir mažiesiems, ir dičkiams tai buvo įspūdžių kupina diena. Jų krikšto tėvais tapo globos namų darbuotojai ir Aulelių bei Svėdasų bendruomenių atstovai. Tėveliai, deja, šventėje nedalyvavo. Atvyko tik viena auklėtinio mama. Nepaisant to, džiaugsmas spindėjo ir vaikų, ir krikšto tėvų akyse.

Pirmąjį penkioliktuką krikštijo klebonas V. Juškėnas Svėdasų Šv. arkangelo Mykolo bažnyčioje.

Kaip teigė direktorius, šie pirmieji – ne paskutiniai. Rudenį bus surengtos dar vienerios kitų globos namų auklėtinių krikštynos. Bus žengtas ir kitas svarbus žingsnis: vaikai, ateinančiais mokslo metais pasimokę tikėjimo paslapčių, pavasarį  priims Pirmąją Komuniją.

Po krikšto linksma šventė buvo surengta globos namuose. Prie vaišių stalo susirinko vaikai, krikštatėviai, klebonas, globos namų vadovai.

Suaugusieji negailėjo sveikinimo žodžių, linkėjo sėkmės, džiaugsmo, kasdieną nušviečiančių Dievo palaimos spindulių. Krikšto tėvai vaikams įteikė dovanų.

Lolita KAMINSKIENĖ

Ugnės ŠUKYTĖS nuotraukos

 
 
    Atgal...