Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2012-10-02   Mokiniams – tautodailininko pamoka
 
 

Spalio 1 d. Anykščiuose, A. Baranausko vidurinėje mokykloje ir  J. Biliūno gimnazijoje, lankėsi Utenos apskrities Vyriausiojo policijos komisariato policininkas, Utenos rajono tautodailininkas Albinas Šileika.

Tautodailininkas A. Šileika su anykštėnais moksleiviais.

Susitikęs su 5, 6 ir 7 klasių moksleiviais, svečias papasakojo apie prieverpstes, jų atsiradimą, naudojimą ir paskirtį buityje, supažindino su raižymo meno ypatumais, rodė, kaip atgimęs medis virsta nuostabiomis, grakščiomis prieverpstėmis, kurios savo raštų įvairove yra labai skirtingos.

A. Šileika vaikams ne tik pasakojo apie savo pomėgį – drožybą, bet ir atsakė į jų klausimus apie tautodailę bei apie darbą policijoje.

Paskui visi vaikai gavo po specialiai paruoštą drebulinę lentelę, drožinėjimo peiliuką ir, akylai stebimi meistro bei pedagogų, patys mėgino skaptuoti prieverpstes.

Tautodailininko drožybos pamoka.

Pasibaigus mokymams, patiems gabiausiems mokiniams buvo įteiktos dovanėlės – žaislai-atšvaitai.

Už puikias meninio ugdymo pamokas A. Šileikai dėkojo mokyklų direktorės, pedagogai, socialiniai darbuotojai ir mokiniai. Sveikindami svečią su Policijos (Angelų sargų) diena, visi linkėjo, kad Angelas Sargas ir toliau jį lydėtų tarnybos ir kūrybos kely...

Po susitikimų vaikai su mokytojais aplankė A. Šileikos drožinių parodą, veikiančią Anykščių kultūros centre.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...