Gediminas BERŽINIS
  Kitos pavardės, slapyvardžiai: Beržinskas
Gimimo data: 1958-12-10
Gimimo vietovė: Troškūnai (Anykščių r.) »

Trumpai:
Žurnalistas, kultūros organizatorius, kinematografininkas, fotomenininkas

2015-06-14   |   Spausdinti

Tėvai: Povilas Beržinis (g. 1927 m.) ir Janina Beržinienė (g. 1926 m.) – mokytojai.

1976 m. baigė Užvenčio (Kelmės r.) vidurinę mokyklą.

1976–1978 m. G. Beržinis atliko privalomąją karinę tarnybą sovietinėje kariuomenėje. Grįžęs jis dirbo kolūkio pirmininko pavaduotoju, vėliau – kultūros namų direktoriumi. 1992 m. jis baigė studijas Klaipėdos universitete, įgijo kultūros vadybininko išsilavinimą.

G. Beržinio iniciatyva buvo įkurta Šiaulių televizija, nuo 1998 m. jis yra jo paties įkurtos telekompanijos "Brydė" prezidentas.

Dabar jis dirba Šiaulių apskrities televizijoje, buvo prodiuseris, dabar yra Programų skyriaus redaktorius, kuria autorines televizijos ir radijo laidas. Kiekvieną mėnesį jis kuria laidą pakruojiečiams "Gyvenimas šalia Kruojos", laidą radviliškiečiams "Radviliškis šiandien ir rytoj", reklamines, saugaus eismo populiarinimo laidas. Jis yra Šiauliuose rengiamo "Nuostabiausių kojų" konkurso idėjos autorius ir organizatorius.

Nuo 2003 m. jis taip pat dirba Šiaulių Simono Daukanto vidurinėje mokykloje bei Šiaulių moksleivių namuose, vadovauja jaunųjų žurnalistų būreliui.

Jis yra Lietuvos kino mėgėjų sąjungos narys, Lietuvos žurnalistų sąjungos narys. G. Beržinis yra vienas iš Lietuvos kultūros fondo Šiaulių skyriaus atkūrimo iniciatorių. 

1999–2003 m. G. Beržinis dalyvavo įvairiose teminėse, grupinėse fotografijos ir vaizduojamojo meno parodose Lietuvoje ir užsienyje.

G. Beržinis apdovanotas Lietuvos kino mėgėjų sąjungos diplomais už geriausią garsą filme "Popiežius" (1995 m.) ir už geriausią dokumentinį filmą "Popiežius" (1995 m.). Baltijos neprofesionalaus kino filmų festivalyje jis gavo medalį už filmą "Popiežiaus belaukiant" (1995 m.), Vilniaus televizijos diplomą už geriausią mėgėjišką dokumentinį filmą (1995 m.), Taline (Estija) vykusiame festivalyje – diplomą už filmą "Ąsotis" (1997 m.), pasauliniame UNICA kino festivalyje – diplomą už filmą "Lietuva 1967–1997" (1997 m.). Jis apdovanotas Lietuvos savivaldybių asociacijos, Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos Jono Vileišio premijos, skiriamos žurnalistams, informuojantiems apie savivaldą, trečiojo laipsnio diplomu (2008 m.) už Šiaulių televizijos laidą "Radviliškis šiandien ir rytoj".

Jis yra Užvenčio (Kelmės r.) vidurinės mokyklos Garbės galerijos narys.

Laisvalaikiu žvejoja, plaukioja, klausosi muzikos.

Vedęs, žmona Virginija Ginkevičiūtė. Duktė Laima Beržinytė-Gulbinienė (g. 1985 m.) – vadybininkė.