Vera VASILJEVA
  Gimimo data: 1959-11-25
Gimimo vietovė: Panevėžys

Trumpai:
Pedagogė istorijos mokytoja, švietimo organizatorė, valstybės tarnautoja, literatė poetė

2013-05-17   |   Spausdinti

Tėvai: Nikolajus Vasiljevas ir Marija Čaikina-Vasiljeva – darbininkai. Augo vienturtė dukra šeimoje.

Nuo vaikystės augo pas senelius Aleksandrą ir Jekateriną Čaikinus Smėlynės kaime (Anykščių r.), jų ugdoma ir skatinama siekti išsilavinimo.

1967–1978 m. mokėsi Troškūnų vidurinėje mokykloje (dabar – Troškūnų Kazio Inčiūros vidurinė mokykla). 1978–1983 m. studijavo Vilniaus universiteto Istorijos fakultete, įgijo istorikės išsilavinimą.

Nuo 1983 m. iki šiol V. Vasiljeva gyvena, dirba ir kuria Kaune.

Šiuo metu V. Vasiljeva dirba Kauno miesto savivaldybės administracijos Švietimo ir ugdymo skyriuje.

Ji buvo Ugdomosios priežiūros ir audito (švietimo kokybės valdymo) poskyrio vyriausioji specialistė. Jos tarnybinė veiklos sritis buvo Vaižganto, "Žiburio", J. Urbšio, "Vyturio", V. Kuprevičiaus, J. Grušo, Eigulių, Šančių, Petrašiūnų, S. Lozoraičio, "Atžalyno, Julijanavos, P. Vileišio, V. Kudirkos, M. Mažvydo, A. Stulginskio, Kovo 11-osios vidurinių mokyklų pedagoginės veiklos priežiūra ir konsultavimas.

Dabar ji yra Formaliojo poskyrio vyriausioji specialistė, mokyklų nuostatų parengimo, mokinių antikorupcinio ugdymo, etikos ir filosofijos dalykų koordinatorė.

Nuo 1969 m. ji kuria eiles, tris dešimtmečius eiliavo vien tik sau.

V. Vasiljeva išleido poezijos knygą "Žodžių muzika" (2001 m.), eilėraščių, pasakėlių ir dainelių su natomis rinkinį vaikams "Padaryti gera pasauliui" (2006 m.), sakralinės kūrybos knygą "Šviesa ir Meilė ir Tiesa" (2009 m.) su kompaktine plokštele, kurioje skamba jos pačios sukurtos ir atliekamos sakralinės giesmės.

Jos kūryba publikuota rinkiniuose: "Išpažįstam šį jausmą ir meile vadiname" (2007 m.), Kauno poetų-pedagogų "Mano polėkio paukštė – Lietuva" (2008 m.), Kauno krašto poetų "Atgarsiai skaitymų "Po rudens dangumi" (2010 m.).

V. Vasiljeva kuria eiles ir prozą rusų kalba, ji išspausdinta rinkiniuose rusų kalba "Kauno literatūrinis almanachas" 2008 ir 2010 m.

Ji kuria sakralines eiles ir giesmes, rengia savo kūrybos vakarus sakraliose erdvėse: Kauno Šv. Arkangelo Mykolo (Įgulos), Aleksoto, Pažaislio bažnyčiose, savo kūrinių programas atlieka Kauno tautinės kultūros, Kauno pedagogų kvalifikacijos centruose, nuo 2005 m. rengia savo kūrybos ir mėgiamų poetų: Sergejaus Jesenino, Pauliaus Širvio – kūrybos popietes Kauno Vinco Kudirkos viešojoje bibliotekoje, Švietimo istorijos ir Juozo Tumo-Vaižganto muziejuose.

Nuo 2011 m. V. Vasiljeva dalyvauja Kauno anykštėnų draugijos veikloje.

Jai paskirtas "Poezijos pavasario" naktinių skaitymų M. Kontrimaitės prizas už saldžiausią poeziją (2003 m.).

Laisvalaikiu mėgsta skaityti, klausytis muzikos, būti gamtoje.

Augina sūnų Aleksandrą Žaltauską.