Marijonas TUTKUS
  Gimimo data: 1987-08-28
Gimimo vietovė: Anykščių vs. (Anykščių r.) »

Trumpai:
Mokslininkas biologas biofizikas, sportininkas slidininkas

2016-10-09   |   Spausdinti

Tėvai: Vytautas Tutkus (g. 1958 m.) – pedagogas slidinėjimo treneris, sporto organizatorius, verslininkas, ir Irena Stankevičiūtė-Tutkuvienė – pedagogė geografijos mokytoja. Sesuo Vytautė Tutkutė, brolis Lukas Tutkus.

1994–2006 m. mokėsi Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje. 2006–2010 m. studijavo Vilniaus universiteto Gamtos mokslų fakultete, įgijo biofiziko išsilavinimą.

Mokykliniais ir studijų metais M. Tutkus aktyviai sportavo – buvo slidininkas, dalyvavo lygumų slidžių varžybose kaip Lietuvos jaunimo slidinėjimo rinktinės narys.

2010–2014 m. M. Tutkus tęsė studijas ir dirbo mokslinį darbą Danijoje. Su Danijos farmacijos kompanijos "NovoNordisk" stipendija jis baigė magistrantūros studijas Kopenhagos universitete, apsigynė tiriamąjį darbą "Transmembrane Proteins Studied at the Single Molecule Level" ir įgijo biofizikos magistro išsilavinimą.

2014 m. M. Tutkus grįžo tęsti mokslinio darbo į Lietuvą. Nuo 2014 m. iki šiol jis yra Lietuvos Mokslų akademijos Valstybinio mokslinių tyrimų instituto Fizinių ir technologijos mokslų centro Fizikos instituto Molekulinių darinių fizikos skyriaus Biofizikinių tyrimų laboratorijos jaunesnysis mokslo darbuotojas.

Nuo 2014 m. spalio M. Tutkus studijuoja Fizinių ir technologijos mokslų centro doktorantūroje (studijų vadovas dr. Gediminas Trinkūnas), rengia disertaciją "Biologinių molekulių fluorescencijos mikro-spektroskopija". Specialiai jo atliekamiems pavienių molekulių tyrimams Fizinių ir technologijos mokslų centre buvo sukonstruotas mikroskopas "ALEX" – vienintelis tokio tipo tyrimams pritaikytas mikroskopas Baltijos šalyse.

M. Tutkus dalyvavo 5-ojoje doktorantų ir jaunųjų mokslininkų konferencijoje (2015 m.), kur jo pranešimas "Pririšto fluoroforo judėjimas evanescenciniame lauke kartu su FRET leidžia atskleisti Ecl18kI restriktazės indukuoto paralelios ir ne paralelios DNR kilpos formavimo dinamiką pavienių molekulių lygyje" buvo pripažintas vienu geriausių Lietuvoje.