Registruotiems vartotojams
   vartotojas
   slaptažodis
 


Rodyti daugiau
 
2014-12-28   Viešintose pagerbtas šio krašto metraštininkas
 
 

T. Užos sudaryta mokyklos istorijos knyga.Gruodžio 27-ąją Viešintose pagerbtas kraštotyros entuziastas Tautvilis Uža, metams baigiantis išleidęs dvejus metus rengtą knygą "Viešintų mokykla lyg vakar palikta".

Tai jau ketvirtasis iš Laičių kaimo kilusio ir Panevėžyje gyvenančio viešintiškio solidus leidinys apie gimtinę.

Kone 550 puslapių apimties prisiminimų, nuotraukų ir dokumentų rinkinys pristato daugiau kaip šimto metų Viešintų mokyklos istoriją. Šio leidinio sutiktuvėse jis buvo vadinamas solidžiausia kada nors Lietuvoje išleista vienos mokyklos istorijos monografija.

Knygos sudarytojas T. Uža ir popietės vedėja bibliotekininkė ir kraštotyrininkė Jolanta Mameniškienė.

Buvęs Viešintų mokyklos auklėtinis verslininkas Vytautas Strolė ir T. Uža.

Kultūros popietės metu T. Užą sveikino ne tik viešintiškiai, talkinę regiant tokią knygą, bet ir Anykščių rajono meras Sigutis Obelevičius, ir Anykščių Teresės Mikeliūnaitės kraštotyros draugijos pirmininkas Tautvydas Kontrimavičius, ir iš įvairių šalies vietų susirinkę buvę Viešintų mokyklos auklėtiniai. Buvusiems Viešintų vidurinės mokyklos vadovams atstovavę Vladas Visminas ir Joginta Joana Gramakovienė apdovanojo rinkinio sudarytoją simboliniu medaliu, Viešintų seniūnė Janė Každailienė – padėka.

Buvę mokyklos vadovai pagerbia T. Užą.

Viešintų seniūnės J. Každailienės padėka.

Visiems talkininkams, rašiusiems prisiminimus apie Viešintų mokyklą, rinkusiems nuotraukas, padėjusiems sukaupti ir patikslinti istorines žinias, T. Uža dovanojo ne tik naująsias knygas su savo autografais. Jis įteikė ir vardinius suvenyrinius medalius, skatinančius mylėti knygą ir Viešintų kraštą.

Popietės dalyvius šildė iš Panevėžio į Viešintas atvykęs Jono Mališausko vadovaujamas kvartetas "Šarma".

Dauguma susirinkusiųjų linkėjo darbščiam ir kruopščiam kraštotyrininkui tęsti tradiciją, kurios jis iki šiol pareigingai laikėsi, – kas dvejus metus kviesti kraštiečius į naujos savo knygos apie Viešintas pristatymą.

-anykstenai.lt

 
 
    Atgal...