Gediminas KUKTA
  Gimimo data: 1986-03-09
Gimimo vietovė: Anykščiai »

Trumpai:
Kino kritikas, publlicistas

2018-04-04   |   Spausdinti

1993–2005 m. baigė Anykščių Jono Biliūno gimnaziją. 2005–2009 m. studijavo Vilniaus universiteto Filologijos fakultete lietuvių filologiją, įgijo filologijos  bakalauro išsilavinimą. 2009–2013 m. jis tęsė studijas Vilniaus universitete ir įgijo literatūrologijos magistro išsilavinimą.

2009–2012 m. G. Kukta dirbo žurnalo "Miesto IQ" redakcijoje kino apžvalgininku, kiek laiko buvo ir žurnalo "IQ Economist" apžvalgininkas. 2010 m. liepos–spalio mėnesiais jis buvo Kauno tarptautinio kino festivalio katalogo redaktorius.

Nuo 2011 m. jis pradėjo bendradarbiauti su kultūros savaitraščiu "7 meno dienos" ir žurnalu "Kinas" – vieninteliu specializuotu leidiniu apie kiną Lietuvoje. Juosei G. Kukta reguliariai rašo apie užsienio ir Lietuvos kiną, išsamiai pristato režisierius ir aktorius, apžvelgia Lietuvos ir užsienio (Kanai, Berlynas, Oberhauzenas, Klermonas-Feranas) kino festivalius.

Nuo 2009 m. jis tapo Lietuvių filmų centro internetinio portalo (www.lfc.lt), pristatančio lietuvių kiną – kritiniai straipsniai, recenzijos, komentarai, apžvalgos – bendraautoriumi.

Nuo 2018 m. kaip kino kritikas G. Kukta bendradarbiauja su www.15min.lt – vienu didžiausių naujienų portalų Lietuvoje.

Šiuo metu yra vienas iš Europos šalių kino forumo "Scanorama" konkursinės programos "Naujasis Baltijos kinas" ir Vilniaus tarptautinio trumpųjų filmų festivalio programų sudarytojų.

Be kritinių straipsnių apie kiną G. Kukta rašė ir apie literatūrą bei teatrą ("Literatūra ir menas", portalas www.ore.lt), publikavo savo poeziją ir prozą kultūros savaitraščiuose "Šiaurės Atėnai", "Literatūra ir menas", "Naujoji Romuva", audiovizualinės poezijos festivalio TARP almanache (handbook), "Poezijos pavasario" almanache.

Dar mokydamasis Anykščių Jono Biliūno gimnazijoje, G. Kukta du kartus tapo Respublikinio jaunųjų filologų konkurso laureatu: prozos sekcijoje užėmė trečiąją vietą (2004 m.) ir pirmąją vietą (2005 m.).